Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Dünya üzerinde yaşanan bir çok gizemli olay vardır, bunlar modern hayatın teknolojisiyle dahi gizemlerini korumaktadır. Bilimsel gelişmelere rağmen gizemin sırrını bulmak uzun zaman almıştır. Bilim insanları halen tam açıklama getiremedikleri olaylara şahitler. Fizik kurallarını altüst eden bu olayın altında yatan ilginç bir nedeni olduğu düşünülüyor. Bermuda Şeytan Üçgeni bu gizemli yerlerden biri.

Eski zamanlardan günümüze gemiler, uçakların okyanusta yol alırken kayboldukları rivayet edilirdi. Hiçbir şekilde iz rastlanmadığı gibi bölgede ne tür olayların gerçekleştiği merak konusu olmuştur. Eskiden insanlar farklı bir manyetik kuvvetin burada etki yaratarak gemileri ve uçakları denizin ıssız derinliklerine çektiği düşüncesidir. Günümüzde teori yerini okyanus akıntılarının hareketi ile oluşan manyetik etkiye bırakmıştır. Bermuda şeytan üçgeni olarak tabir edilen yerin altında büyük doğalgaz rezervi olduğu çalışmalar sonucunda desteklenmiştir.

Mistik alana sahip olan Bermuda Şeytan Üçgeni, Amerika’nın güneydoğusundaki kıyılarda yer alır. Bir çok açıklanmayan uçak kayıplarına sebep olan mistik kuvvetin etkisinde olduğudur. Üçgenin köşeleri Miami ve San Juan yer almaktadır. Bilim insanlarının adamı bile yer için doğaüstü güçlerinin etkisi vardır.

Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında bir çok teori ve hikaye öne sürülmektedir. Bölgede uzaydan ele alınan mistik gücün teknolojik aletlerle dahi cevabın bulunmasında etkisini kaybetmiştir. Kayıp şehir Atlantis’in dahi burada olduğu öne sürülen teorilerdendir. Çember içinde yer aldığından dolayı mantığa yatmayan olaylar gerçekleşmektedir. Teorilere göre bu alanda keşfedilmesini istenilmeyen hatta geçilmesi dahi istenilmeyecek kadar değerli bir şey olduğudur. Tüm teorilere rağmen mistik hava katar.

Bilimin açıklamasında bölgede ani hava olaylarının meydana gelmesi, gel-git dalgalarının yoğunluğuna bağlı olarak metan gazı etkili olacaktır. Bölge hakkındaki açıklama basit bir doğal gaz hareketinin sonucu da olabileceği düşünülmüştür.

Yerin derinliklerinden yeryüzüne çıkan doğal gazlar, okyanusun derinliklerinde sıcaklığın etkisiyle katı hale dönüşür. Bermuda Şeytan Üçgeninden geçen sıcak su akıntıları, katıların tekrar gaz hale dönüştürülerek yükselip tekrar yeryüzüne gaz partükülleri olarak çıkar. Deniz üzerinde geçen ne varsa hızlıca boşluğa düşüp okyanusun dibine çekilmesidir. En gerçekçi teori olarak öne sürülmüştür.